Teipavimas – kuo jis naudingas?
Teipavimas arba kineziologinis teipavimas yra efektyvus būdas gydyti dėl traumų atsiradusius skausmus ar judėjimo suvaržymą. Teipavimas naudingas įvairiais skausmo atvejais ir dažnai naudojamas ortopedijoje, sporto medicinoje, potrauminiu laikotarpiu ir profilaktikai. Teipavimo metode specialios lipnios juostos tam tikromis kryptimis pritvirtinamos prie kūno, suteikdamos atramą sąnariams, raumenims ir raiščiams, gerindamos kraujo apytaką ir mažindamos skausmą.
K-Active kineziologinis teipavimas
Pirmąjį kineziologinį teipą 8 dešimtmečio viduryje sukūrė japonų gydytojas Kenzo Kase. Tačiau nuo to laiko atsirado daug naujų tvarsčių (teipų) rūšių ir kiekviena iš jų pasižymi skirtingomis savybėmis ir varijuojančiais rezultatais.. Šis teipas pasižymi universalumu, elastingumu ir pralaidumu vandeniui, todėl netrukdys atlikti jokių kasdienių veiklų. Jis pagamintas iš 100% aukščiausios kokybės medvilnės ir akrilo klijų, todėl nekelia odos dirginimo bei nepalieka žymių ant odos po pašalinimo. Taip pat, rezultatai pradedami jausti iš karto po teipo uždėjimo ant probleminių kūno vietų.
Kuo teipavimas naudingas
Nors teipavimas yra pakankamai nauja kineziterapinė priemonė, jos naudojimas gydyme ir profilaktikoje sparčiai paplito dėl efektyvumo, greitai pastebimų rezultatų ir pasyvaus veikimo.
-
- Teipavimo nauda:
-
- Mažinamas nugaros skausmas
- Prilaikomi sąnariai ir mažinamas jų skausmas bei dirginimas
- Kontroliuojamas galūnių tinimas
- Pagreitėja sužeistų vietų gijimas
- Gerinami sportiniai rezultatai
- Tonizuojami raumenys
- Gerinama laikysena
- Randėjimo kontroliavimas (po operacijų)
Teipavimo naudojimas
Teipavimas yra veiksminga kineziterapinė priemonė, tačiau geriausi rezultatai pastebimi naudojant kartu su fizine terapija. Tai gali būti viena iš gydymo dalių siekiant kuo greičiau reabilituotis, sugyti, pagerinti sportinius rezultatus, sumažinti galūnių ištinimą ir kita. Vis dėlto, teipavimą galima naudoti ir kaip atskirą gydymo metodą.
Teipai gali būti naudojami ant:
- Nugaros bei kaklo
- Pečių
- Kojų ir pėdų
- Riešų ir alkūnių
- Veido